25 januari Månadens Utvalda

Avslutad
Soffbord, Alf Svensson, Bra Bohag, teak och glas, 1900-talets mitt
6747
Slutpris4 300 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Diamantring, Guld 18k, 4.2g, 9st diamanter
6755
Slutpris8 500 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK
Avslutad
Matta, Ogeborg Design collection, "Space", samtida, 260 cm
6606
Slutpris2 100 SEK
Värdering25 000 SEK
Avslutad
Celine, solglasögon "Triomphe"
6760
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Solglasögon, "The Nikky", NK2, Vysen
6769
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, Harpälsglasyr
6802
Slutpris4 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Matta, Täbris, Signerad Zadeh, Semi-antik
6805
Slutpris6 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Elgitarr, Eagle Flying V, ca 1980
6807
Slutpris2 300 SEK
Värdering6 000 SEK
Avslutad
Diamantring, Guld 18k, 2.4g, 40 diamanter
6840
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Diamantring, Guld 18k, 4.9g, 5 diamanter
6841
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Diamantring, Guld 18k, 6.0g, 13 diamanter
6842
Slutpris4 900 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Skulptur , "Hissing Cat Gato", Bordallo Pinheiro, Portugal
6835
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Dalahäst, Nissertyp, vit botten, 1900-talets andra kvartal
5692
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Mari Simmulson, fat, Upsala Ekeby, 4055
5748
Slutpris2 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
Stig Lindberg, "Stora Eva", Gustavsberg, parian
5749
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Paul Moreau-Vauthier, Frankrike, sigillstamp, brons, signerad i godset, omkring år 1900.
6063
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Tage Åsén, flicka med fågelbur, olja på pannå, signerad
6191
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Axel Einar Hjorth, sminkbord, "Du Barry", Nordiska Kompaniet, 1932
5622
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Skulptur, fågel, pyrit och kvarts
7076
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 500 SEK
Avslutad
Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs studio, stengods, signerad
7077
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, stengods, signerad
7078
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
7095
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Francisque Joseph Duret, efter, (1804-1865), Frankrike, skulptur, patinerad brons, signerad
7096
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905
7112
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Jöran Nyberg, "Sirius", blandteknik, signerad
7118
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
Avslutad
Paul Klee, efter, komposition, väggbonad
7163
Slutpris1 250 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Diamant och safirring, Guld 18k, 2.9g
7237
Slutpris2 300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se