Högsta bud
7182
Pentti Sarpaneva, Sterling silver och ametist, halssmycke
Aktuellt bud225 SEK
Värdering800 SEK
7379
Kjell Engman, kanna "Bon Bon", konstglas, Kosta Boda
Aktuellt bud225 SEK
Värdering800 SEK
7417
Wilhelm Kåge, 2 delar "Argenta", stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud225 SEK
Värdering800 SEK
7418
Kandelabrar, 1 par, mässing, 1900-talets senare del
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK
7425
Fotpall, "Lamino", Yngve Ekström, Swedese
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 500 SEK
6918
Skrin, Silver, CG. Hallberg, 442g
Aktuellt bud225 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
6937
Ring, Guld 18k, 11.2g, Rolf Isasksson
Aktuellt bud225 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
7064
Stol, "Axet", gustavianskt provinsarbete, omkring år 1800
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7098
Lisa Larson, "Gustaf", figurin, stengods, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7101
Lisa Larson, "Räv", ur serien "Lilla zoo", stengods
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7103
Lisa Larson, "Sittande katt", ur serien "Lilla zoo", stengods
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7121
Cognacskupor, "Hald", 5 st, Edward Hald, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7122
Kaffe/tekoppar, 6 st, "Pomona", Susan Williams-Ellis, Portmeirion, England
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7130
Vinglas, 5 st, samt 3 st Champagnestrutar "Helena", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7152
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7153
Sven-Göran Svensson "G-son", stilleben, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7155
Sven-Göran Svensson "G-son", undervattensmotiv, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7158
Sven Erik Lund, ekor på stranden, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G