Högsta bud
7208
Skulptur, stegrande häst, bemålad gips, signerad S Edberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6976
Tallrikar, 12+6st, "Rainbow", Bertil Vallien
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7075
Barometer, med intarsiadekor, mekanik tillverkad i England, 1940-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6345
Kandelabrar, 2 st "Nordic Light", Jonas Grundell, Design House Stockholm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7353
Äggkoppsställ, nysilver, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7357
Mikroskop, Kifa, Österrike, med tillbehör, i etui
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7371
Serveringsbestick Anders Gabriel Dufva, Stockholm, (1822-1897), nysilver
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7375
Vinglas, "Line", 6 st, Anna Ehrner, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7378
Paavo Asikainen, servetthållare, Finland, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7380
Tamara Aladin, Finland, glas, vas och skål, 1960/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7383
Kaj Franck, kanna samt glas, 8 delar, Iittala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7385
Vattenkaraff med glas, Orrefors, samt Kanna, William Morris
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7386
Ljusstakar, 2 st, "Arkipelago", Timo Sarpaneva, Iittala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7387
Bertil Vallien, 3 delar konstglas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7390
Ulrica Hydman-Vallien, 3 delar konstglas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7394
Vas, "Sjögräs", Vicke Lindstrand, signerad, Kosta
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7395
Erika Lagerbielke, 2 st champagneglas "Orlando", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7396
Katarina Löfström, vinglas, 2 st, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7397
Champagneglas, "Select", Liselott Henriksson, Boda Nova
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7403
Bertil Vallien, vas, konstglas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7412
Nackstöd, Kina, porslin, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7416
Glasservis, "Queen", Pukeberg, 10 delar, 1920/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7419
Sybord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7422
Stol, "Odenslunda", ur IKEA:s 1700-tals-serie, 1990-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7445
Ring, Guld 18k 3,4g, 9st diamanter
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK

Bolandsgatan 15G