Kategorier

6d 16h
7451
Smycken, 6 delar, Silver
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
7456
Ljusstakar, 1 par, TESI, Silver
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 16h
7457
Slev, Silver, 78g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 16h
7468
Jan Gossaert, efter, Madonna och Jesusbarnet, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 16h
7469
Nils Kölare, komposition, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
7503
Tysk skola, genremålning, olja på pannå, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7505
William Meldrum, England, akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7506
Wilhelm Dahlbom, bokskog, olja på duk, signerad och daterad 1921
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
7508
Karl Axel Pehrson, insekter, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7560
Lasse Sandberg, "Caracas", litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7571
Peter Dahl, ur Fredmans Epistlar, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 14h
6898
Skål, Sterling silver, 98g, Gustaf Jansson
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
12d 15h
6916
Lars Fredin, Bägare, Silver, Söderhamn 1830
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
12d 15h
6920
Smycken, 3 delar, Kalevala Koru, Sterling silver
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
6921
Halsband, Zoltan Popovits, Silver, Lapponia, "Tango"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 15h
6931
Hänge, Guld 18k och camé, 4.9g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 16h
6942
Armband med berlocker, Guld 18k, 28.8g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering28 000 SEK
12d 16h
6955
Diamantring, Guld 18k, 3.0g, 9st diamanter
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 500 SEK
12d 17h
6606
Matta, Ogeborg Design collection, "Space", samtida, 260 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
12d 17h
6807
Elgitarr, Eagle Flying V, ca 1980
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 17h
5750
Lisa Larson, vas, Gustavsberg, sannoligt unikat, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 14h
7070
Rottinggrupp, stolar ett par samt bord, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 15h
7123
Teservis, 12 delar, Lomonosov
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 15h
7126
Starkvinsglas, 6 st, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7127
Arabia, 5 delar
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7137
Pianoljusstakar, mässing
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7139
Vas, jugend, porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 15h
7141
Tekannor, 2 st, porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7142
Hänkelvas, Etruskiska vaser, porslin, England, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 15h
7143
Keramik, 4 delar, varav 1 st lockask, stengods, Gunnar Nylund
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7144
Japanskt porlin, 5 delar
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 15h
7145
Kaffeservis, 7 delar, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7146
Ljusstakar, 3 par, porslin, Aluminia, Bavaria, Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 15h
7148
Wilhelm Kåge, 3 delar "Pyro", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 15h
7151
Sven-Göran Svensson "G-son", par i profil, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7154
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition med drake och prinsessa, olja på duk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7159
Sven Erik Lund, stugor i vinterskrud, olja på duk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7160
Reinhold Ljungren, landsbygd med kyrka, litografi
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7161
Mats Wihlem, "Överblommad tulpan", fotografi, numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7162
Ketut Sepi, figurscener, Bali, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
7183
Hängen, 10 delar, Silver
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
7203
Guldföremål, 14k 1.3g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
7209
Figuriner, 3 st, varav 1 Thomas Hellström, Nittsjö
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
7210
Vaser, ett par, Kina, polykrom dekor med figurscener, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 16h
7211
Parti, kaffekanna, stop och salt- och pepparkar
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
5d 16h
7213
Mynt, 5 Kopek, 1780, Katarina II av Ryssland, koppar
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
7215
Kaffekoppar, "Elisabeth", Marianne Westman, Rörstrand, 6 delar
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
7217
Carl Arne Breger, "Haga", kandelaber, mässing, 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se