Högsta bud
7468
Jan Gossaert, efter, Madonna och Jesusbarnet, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7469
Nils Kölare, komposition, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7503
Tysk skola, genremålning, olja på pannå, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7505
William Meldrum, England, akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7506
Wilhelm Dahlbom, bokskog, olja på duk, signerad och daterad 1921
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7508
Karl Axel Pehrson, insekter, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7560
Lasse Sandberg, "Caracas", litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7571
Peter Dahl, ur Fredmans Epistlar, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6898
Skål, Sterling silver, 98g, Gustaf Jansson
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
6916
Lars Fredin, Bägare, Silver, Söderhamn 1830
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
6920
Smycken, 3 delar, Kalevala Koru, Sterling silver
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6921
Halsband, Zoltan Popovits, Silver, Lapponia, "Tango"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6955
Diamantring, Guld 18k, 3.0g, 9st diamanter
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 500 SEK
6606
Matta, Ogeborg Design collection, "Space", samtida, 260 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
5750
Lisa Larson, vas, Gustavsberg, sannoligt unikat, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7070
Rottinggrupp, stolar ett par samt bord, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7142
Hänkelvas, Etruskiska vaser, porslin, England, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7143
Keramik, 4 delar, varav 1 st lockask, stengods, Gunnar Nylund
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7146
Ljusstakar, 3 par, porslin, Aluminia, Bavaria, Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7151
Sven-Göran Svensson "G-son", par i profil, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7154
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition med drake och prinsessa, olja på duk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7159
Sven Erik Lund, stugor i vinterskrud, olja på duk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7160
Reinhold Ljungren, landsbygd med kyrka, litografi
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7161
Mats Wihlem, "Överblommad tulpan", fotografi, numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7162
Ketut Sepi, figurscener, Bali, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7209
Figuriner, 3 st, varav 1 Thomas Hellström, Nittsjö
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7210
Vaser, ett par, Kina, polykrom dekor med figurscener, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7211
Parti, kaffekanna, stop och salt- och pepparkar
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
7213
Mynt, 5 Kopek, 1780, Katarina II av Ryssland, koppar
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7215
Kaffekoppar, "Elisabeth", Marianne Westman, Rörstrand, 6 delar
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7217
Carl Arne Breger, "Haga", kandelaber, mässing, 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G