Kategorier

5d 17h
7249
Uppläggningssked, Silver, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
7254
Armband, Thomas Sabo, berlocker, silver, 30g
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 17h
7257
Smycken, 8 delar, Silver
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 17h
7260
Bijouterier, Armband
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
6968
Orientaliskt porslin, 5 delar, porslin
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 17h
6974
Posters, Sam Haskins, 1972
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
6975
Silkscreenteckningar, Claude Serre, 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 17h
6977
Stekfat, Willowmönstrat, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
6489
Bijouterier, 2 delar, Otazu
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
6999
Kopparföremål, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
7002
Stig Lindberg, vas, Gustavsberg Studio, stengods, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
7009
Terrin med lock, Wilhelm Kåge, "Bellman", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
7011
Burk med lock, "Sill", Deco, Helsingborg, E. Jarup
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
7013
Askfat, tenn, CG Hallberg, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
7018
Leksak, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
6813
Parasoll, samtida
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
6816
Nattduksbord, ett par, ikea, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
7073
Carl-Harry Stålhane, skålfat, Rörstrand Ateljé, stengods, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
6352
Dekorationsägg samt figurin, 5+1, figurin Gustavsberg i parian
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
6504
Fiskbestick, nysilver, 12 kuvert, skaldjursgafflar, rostfritt, mm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
5566
Fönsterlampor, 1 par, rosa lackerad samt mässing, samtida
Startbud300 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
7352
Hemvändarhundar, ett par, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7355
Ångmaskin, Wilesco, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7356
Krus, 3 st, Rörstrand, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7358
Träkagge, med tapp och ställning
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7359
Krus, Arabia, 3 st
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7360
Vas och kanna, okänd tillverkare, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7361
Burkar med lock, Arabia, 3 st Ulla Procopé, "Tutti Frutti",1 st Björn Wiinblad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
7362
Salt-/pepparkar, "Måsen", Bing och Gröndahl samt glas, sterlingsilver och emalj, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7363
Parti, kanna, vas och plaketter, 4 dlr
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7365
Väggburkar, Arabia, 3 st, samt tekannor, 2 st, Arabia
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7366
Bertil Vallien och Ingrid Atterberg, 2+1 st, Kosta Boda och Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7369
Fat, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, modell 4158, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7370
Servettring, Arthur Harris, Birmingham, England, silver, år 1903
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7373
Tidtagarur, Omega "Base 10 Pulsation", 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
7376
Parti, kök, 5 dlr
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
7377
Vikter, 10 dlr
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
6d 15h
7388
Bertil Vallien, 2 delar konstglas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7389
Vas, Kina, Qingstil
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7391
Brevpressar, 3 st, glas, varav 1 st Bertil Vallien, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
7392
Skål, Kina, porslin, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
7393
Simon Gate, "Salut" champagneglas, 7 st, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 15h
7399
Teset, 5 delar, keramik, Kina, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
7400
Skoknekt, gjutjärn
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
7401
Mats Jonasson, 3 delar konstglas
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
7402
Göran Wärff, champagneglas, 5 st, "Rustika", Pukeberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7404
Dekorationsägg, 2 st, varav 1 st keramik, Paradisverkstan, Öland, samt fat i metall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7405
Kanna samt hink, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Södersens Auktionshus logotype
Uppsala Filial

ÖPPETTIDER

Tis-Fre 12:30-16:30

BESÖKSADRESS

Bolandsgatan 15G

753 23 Uppsala

KONTAKT

Telefon: 0171-534 50

info@sodersens.se 

Bålsta Filial

ÖPPETTIDER

26/1 måndag 14.00- 16.00

27/1 tisdag 14.00- 16.00

28/1 onsdag 14.00- 16.00

29/1 torsdag 12.30- 16.30

30/1 fredag 12.30- 16.30

BESÖKSADRESS

Jättorpsvägen 3

746 93 Bålsta

KONTAKT

För frågor vänligen maila

Any further inquiries please email

info@sodersens.se 

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.