Högsta bud
7002
Stig Lindberg, vas, Gustavsberg Studio, stengods, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7009
Terrin med lock, Wilhelm Kåge, "Bellman", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7011
Burk med lock, "Sill", Deco, Helsingborg, E. Jarup
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7073
Carl-Harry Stålhane, skålfat, Rörstrand Ateljé, stengods, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6352
Dekorationsägg samt figurin, 5+1, figurin Gustavsberg i parian
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6504
Fiskbestick, nysilver, 12 kuvert, skaldjursgafflar, rostfritt, mm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5566
Fönsterlampor, 1 par, rosa lackerad samt mässing, samtida
Startbud300 SEK
Värdering800 SEK
7352
Hemvändarhundar, ett par, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7360
Vas och kanna, okänd tillverkare, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7361
Burkar med lock, Arabia, 3 st Ulla Procopé, "Tutti Frutti",1 st Björn Wiinblad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7362
Salt-/pepparkar, "Måsen", Bing och Gröndahl samt glas, sterlingsilver och emalj, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7365
Väggburkar, Arabia, 3 st, samt tekannor, 2 st, Arabia
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7366
Bertil Vallien och Ingrid Atterberg, 2+1 st, Kosta Boda och Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7369
Fat, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, modell 4158, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7370
Servettring, Arthur Harris, Birmingham, England, silver, år 1903
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7373
Tidtagarur, Omega "Base 10 Pulsation", 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7388
Bertil Vallien, 2 delar konstglas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7391
Brevpressar, 3 st, glas, varav 1 st Bertil Vallien, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7393
Simon Gate, "Salut" champagneglas, 7 st, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7399
Teset, 5 delar, keramik, Kina, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7402
Göran Wärff, champagneglas, 5 st, "Rustika", Pukeberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7404
Dekorationsägg, 2 st, varav 1 st keramik, Paradisverkstan, Öland, samt fat i metall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G