Högsta bud
7408
Rödvinsglas, 4 st, "Line", Anna Ehrner, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7423
Golvvaser, stor modell, 2 st, terracotta, troligtvis Nordafrika
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7424
Golvvas, terracotta, stor modell, troligtvis Nordafrika
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7475
Abel Gerbaud, (1888-1954), hamn i Frankrike, olja på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7479
Bengt Nordenberg, figurscen på innergård, blyerts på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7504
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7507
Karl Axel Pehrson, blommor, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7509
Karl Axel Pehrson, blomster, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7510
Emil Hellbom, S:t Eriksgränd, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7555
Mario Massanyi, "Capri", akvarell på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7559
Mario Massanyi, tillskriven, naken modell, akvarell, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6897
Skål, Sterling silver, 150g, CG. Hallberg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
6914
Fisk- och skaldjursbestick, För 12 personer, nysilver
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6915
Matskedar, 8st, silver, 1800-talets andra hälft, 261g
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6917
Skedar, 12st, Silver, sameskedar, 149g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
6936
Manschettknappar, 1 par, Guld 18k, 8.1g
Startbud200 SEK
Värdering7 500 - 8 000 SEK

Bolandsgatan 15G