Kategorier

6d 15h
7406
Bertil Vallien, vas "Satellit", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
7408
Rödvinsglas, 4 st, "Line", Anna Ehrner, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7411
Vas, Kina, porslin
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
7413
Skålar, Kina, porslin och sten, 4 st
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7414
Skål och vas, cloisonné, Kina, 2 dlr
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
7420
Pianopall, ställbar
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
7423
Golvvaser, stor modell, 2 st, terracotta, troligtvis Nordafrika
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 15h
7424
Golvvas, terracotta, stor modell, troligtvis Nordafrika
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 15h
7441
Brosch/Hänge, Guld 14k, 3.9g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 15h
7449
Hänge, Guld 14k, 1.3g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
7450
Hänge, Guld, metall och granater, 9.9g
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 16h
7454
Servettring, Silver, 30g
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7458
Myntverkets årsset, 10st, 1977-1986
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7459
Myntverkets årsset, 10st, 1987-1996
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7460
Myntverkets årsset, 10st, 1997-2006
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
7461
Myntverkets årsset, 15st
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
7470
Albin Amelin, stilleben, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
7475
Abel Gerbaud, (1888-1954), hamn i Frankrike, olja på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7479
Bengt Nordenberg, figurscen på innergård, blyerts på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7504
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7507
Karl Axel Pehrson, blommor, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7509
Karl Axel Pehrson, blomster, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7510
Emil Hellbom, S:t Eriksgränd, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
7555
Mario Massanyi, "Capri", akvarell på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
7559
Mario Massanyi, tillskriven, naken modell, akvarell, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
7578
Marion Belin, figurscen, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
6051
Modellbilar, 2 st, Citroen, plåt och plast
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 14h
6897
Skål, Sterling silver, 150g, CG. Hallberg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
12d 14h
6902
Dosa med lock, Silver, 74g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
12d 14h
6903
Sked, Silver, England
Startbud200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
12d 15h
6904
Gräddkanna, Silver, Enlgand
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
6905
Saltkar, Silver med glasinsats
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
6906
Tesil med stativ, silver, 57g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
6907
Silverföremål, 3 delar, England, 100g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 15h
6908
Skedar, 5st, silver, 97g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 15h
6912
Sked och såsslev, Silver
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 15h
6913
Uppläggningsbestick, 5 delar, silver, 141g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 15h
6914
Fisk- och skaldjursbestick, För 12 personer, nysilver
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
6915
Matskedar, 8st, silver, 1800-talets andra hälft, 261g
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 15h
6917
Skedar, 12st, Silver, sameskedar, 149g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
12d 15h
6922
Broscher, 3st, silver, 31g
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
6924
Örhängen, 6 par, silver
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
6925
Halsband och hängen, 3 delar, silver
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
6928
Ring, Guld 18k, 1.7g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
12d 15h
6929
Ring, Guld 18k, 2.0g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 15h
6930
Ring, Guld 18k, 2.3g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
12d 15h
6932
Ring, Guld 18k, 4.7g, turkos
Startbud200 SEK
Värdering4 500 SEK
12d 16h
6936
Manschettknappar, 1 par, Guld 18k, 8.1g
Startbud200 SEK
Värdering7 500 - 8 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype
Uppsala Filial

ÖPPETTIDER

Tis-Fre 12:30-16:30

BESÖKSADRESS

Bolandsgatan 15G

753 23 Uppsala

KONTAKT

Telefon: 0171-534 50

info@sodersens.se 

Bålsta Filial

ÖPPETTIDER

26/1 måndag 14.00- 16.00

27/1 tisdag 14.00- 16.00

28/1 onsdag 14.00- 16.00

29/1 torsdag 12.30- 16.30

30/1 fredag 12.30- 16.30

BESÖKSADRESS

Jättorpsvägen 3

746 93 Bålsta

KONTAKT

För frågor vänligen maila

Any further inquiries please email

info@sodersens.se 

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.