Kategorier

12d 16h
6938
Armband, Guld 18k och pärlor, 7.9g
Startbud200 SEK
Värdering7 500 SEK
12d 16h
6939
Halsband, Guld 18k, 21.1g
Startbud200 SEK
Värdering20 000 SEK
12d 16h
6950
Pärlörhängen, 1 par, Guld 18k, 1.4g
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 16h
6951
Örhängen, 2 par, guld 18k, 1.4g
Startbud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
12d 16h
6954
Diamantring, Guld 18k, 1.3g, ca 0.15ct
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 16h
6962
Bijouterier
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
6963
Klackring, Guld 18k, 3.6g
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
12d 17h
7431
Guldföremål, 18k, 3.0g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 17h
7433
Herrarmbandsur, Certina New Art, Ø37mm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
7434
Armband, Pärlemor
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
7435
Ströare, silver, MGAB, Uppsala, 76g
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 17h
7436
Smycken, 4 delar, silver
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
7437
Silverföremål, 5 delar
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 17h
5749
Stig Lindberg, "Stora Eva", Gustavsberg, parian
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 17h
6063
Paul Moreau-Vauthier, Frankrike, sigillstamp, brons, signerad i godset, omkring år 1900.
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 17h
7076
Skulptur, fågel, pyrit och kvarts
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
12d 17h
7237
Diamant och safirring, Guld 18k, 2.9g
Startbud200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
12d 17h
7288
Bord, nyrokoko, ek, alrot och mahogny, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 17h
7289
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 17h
6344
Sidenbroderi, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 17h
6346
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se