Högsta bud
7250
Uppläggningsbestick, 3 delar, Silver, Finland, 122g
Aktuellt bud1 250 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
7068
Yngve Ekström, "Ruster", fåtölj med fotpall, ek, Swedese
Aktuellt bud1 150 SEK
Värdering1 500 SEK
7065
Salongsbord, i Johan Ömans art, empire, 1800-talets andra kvartal
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering2 000 SEK
7467
Hänge, Guld 18k, 5.2g, diamanter och granater
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering5 000 SEK
7466
Teskedar, 12st, silver, 164g, "Rosenholm"
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
7114
Jöran Nyberg, "Romanssångerskan", blandteknik på papper, signerad
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK
7164
Dosa med lock, Silver och kristall, CG. Hallberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
6891
Ljusstakar, 1 par, Silver, CG. Hallberg
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 500 - 3 500 SEK
7106
Teskrin, möjligen England, George III, omkring år 1800
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
7131
Tapio Wirkkala, "Ultima Thule", mattallrikar, 18 st, Iittala.
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
7133
Tapio Wirkkala, "Ultima Thule", 14 st assietter samt 6 st skålar
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
7181
Smycken, 4 delar, Finland, Silver, Karl Laine
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
7368
Piero Fornasetti, Tallrik, Tema e Variazioni, Milano, Italien
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
7243
Ljusstakar, 3st, silver, Danmark, 83g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
6953
Diamantörhängen, 1 par, Guld 18k, 3.9g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
6961
Armband och ring, 3 delar, Nomination, Stål med gulddetaljer
Aktuellt bud475 SEK
Värdering2 000 SEK

Bolandsgatan 15G