Högsta bud
6941
Armband, Guld 18k, 21.2g, stelt, öppningsbart
Aktuellt bud400 SEK
Värdering20 000 SEK
7157
Sven Erik Lund, stuga vid havet, olja på duk
Aktuellt bud375 SEK
Värdering600 SEK
7351
Upsala Ekeby, 3 dlr, Anna-Lisa Thomson och Mari Simmulson
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
7119
Tapio Wirkkala, "Ultima Thule" vinglas, 12 st, Iittala
Aktuellt bud325 SEK
Värdering800 SEK
7214
Rökelsekar, Kina, sen Qing, cloisonné och brons
Aktuellt bud325 SEK
Värdering300 SEK
7465
Soppslev, Adolf Zethelius, år 1820, Stockholm, Silver
Aktuellt bud325 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
7099
Lisa Larson, "Gunnar Sträng", sparbössa, lergods
Aktuellt bud275 SEK
Värdering500 SEK
5745
Askfat, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsverg
Aktuellt bud275 SEK
Värdering400 SEK
7382
Bertil Vallien, skulptur, båt, konstglas, limiterad upplaga 1000, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering1 500 SEK
7557
Mario Massanyi, komposition II, olja på duk, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering600 SEK
7570
Vladimir Galatsky, hamnen, gouache, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering800 SEK
7072
Soffa/dagbädd, Alf Svensson och Yngvar Sandström, "S-design", Kock Möbel, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
7100
Lisa Larson, "Katt", ur serien "Lilla zoo", stengods
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
7140
Alice Nordin (1873-1948), skulptur, gips, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7221
Örhängen, 1 par, guld 18k, 1.9g, diamanter
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 800 SEK
7364
Kaffekannor, 2 st, Arabia och Sigvard Bernadotte, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
7443
Ring, Guld 18k 1.6g, diamanter och smaragder
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
7471
Bengt Hedberg, (1868-1953), "Visingsö", olja på pannå, signerad och daterad 1912
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
7556
Mario Massanyi, komposition, olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
7558
Mario Massanyi, komposition III, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7102
Lisa Larson, "Lejon mini", ur serien "Afrika", stengods
Aktuellt bud225 SEK
Värdering300 SEK
7104
Lisa Larson, "Säl", ur serien "Lillskansen", glaserat stengods
Aktuellt bud225 SEK
Värdering300 SEK
7113
Carl Larsson, efter, "Barbro", etsning, osignerad
Aktuellt bud225 SEK
Värdering600 SEK
7117
Jonas Nilsson, havsörn, litografi, signerad
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 000 SEK
7120
Tapio Wirkkala, "Ultima Thule" starkvinsglas, 12 st, Iittala
Aktuellt bud225 SEK
Värdering500 SEK
7174
Mynt, 3st, 10 Markka, Finland 1967
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK

Bolandsgatan 15G