1056
Brickor, 3st, mässing, signerade "JA", Sverige
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK

1118
Blomkruka, "Hortus", Firma Svenskt Tenn
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK

365
Besticksuppsättning, för 6 personer, modell "Dalia"
Slutpris425 SEK
Värdering300 SEK

1209
Behållare för tänddon, Osmanska riket, samt fat på fot Kina, 1700/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G