1211
Serveringsvagn, rotting, råglas, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK

1214
Tamburmajor, smide
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

1212
Soffbord, "Frisco", Folke Ohlsson, Tingströms, 1960-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

1213
Golvkandelaber, "Livets Träd", Bertil Vallien, Boda
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK

1217
Bruno Mathsson (1907-1988), matbord "Ellips", Värnamo
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

1219
Klaffbord, Karl Johan
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK

1221
Skrin på benställning, 1700/1800-tal
Slutpris325 SEK
Värdering600 SEK

1222
Golvkandelaber, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

1223
Spegel, vikbar, skuren träram
Slutpris325 SEK
Värdering500 SEK

1244
Byrå, med marmorskiva, 1900-tal
Slutpris375 SEK
Värdering500 SEK

1245
Byrå, 1950-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

1246
Eva Lilja Löwenhielm, fåtöljer "Ekerö", 2 st, Ikea, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK

1248
Hörnskåp, allmoge, originalmålnigar, daterad 1810
Slutpris225 SEK
Värdering1 500 SEK

1249
Soffbord, "Cortina", Svante Skogh
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK

1311
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris375 SEK
Värdering800 SEK

1483
Bricka, MB, Italien 1960-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

Bolandsgatan 15G