1988
Fåtölj med fotpall "Life", fårskinn, ek
Slutpris4 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

1990
Byrå, Nordiska Kompaniet, 1960-tal, brickmärkt
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK

1992
Marian Grabinski, sideboard, ek, IKEA, 1960-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK

1996
Paraplyställ, mässing, gjutjärn, 1900-talets senare del
Slutpris325 SEK
Värdering300 SEK

1997
Golvkandelaber, smide
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

1219
Klaffbord, Karl Johan
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK

1483
Bricka, MB, Italien 1960-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

2023
Skrivbord med uppsats, jugend, 1900-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering2 500 SEK

1501
Stolar, ett par, House Doctor, 2000-tal
Slutpris225 SEK
Värdering1 000 SEK

1508
Hylla, bambu, glas, 1900-talets senare del
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

2046
Matbord, Kromade stålben, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 200 SEK

Bolandsgatan 15G