2070
Ytterfoder, WMF, jugend, koppar, 1920-tal
Slutpris275 SEK
Värdering500 SEK

2076
Fruktskål, jugend, nysilver med glasinsats
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

2077
Ytterfoder, mässing, 1900-talets första del
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

2093
Skultuna, 3 delar, mässing
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

2094
Samiskt hantverk, 6 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

2095
Lars Pirak (1932-2008), Saltkar, "Kirun", ripa, tenn
Slutpris275 SEK
Värdering800 SEK

2096
Slutpris275 SEK
Värdering800 SEK

2099
Chockladkanna, mässing, O.H. Lagerstedt Eskilstuna, samt 4 st temuggshållare
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

2106
Vatten-/vinbehållare, tenn med trädetaljer, empirestil, sekelskiftet 1900
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

2245
Kaj Franck, emaljgryta
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

1895
Skulptur, brons, 1800/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G