2091
Vaser, 3 st, Satsuma, Japan, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK

2090
Golvvaser, 2 st snarlika, Satsuma, Japan, 1900-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK

2103
Figurin, tekanna, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

2104
Prakturna, Satsumas, Japan, dekor med drakar, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

2242
Vaser, 2 st, Satsuma, Japan, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

1887
Skål, Imari, porslin, Japan, 1800/1900-tal
Slutpris475 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G