2275
Pierre Forsell, ljuskrona "Reflex", Skultuna
Slutpris425 SEK
Värdering1 000 SEK

2312
Bordslampa, Swedish Modern, modell 8456, Boréns, renoveringsobjekt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK

2314
Ljuskrona, mässing, 6 st ljusarmar
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

2316
Ljusplåtar, 2 st, Jämtslöjd signerade W.B., samt ljusstake och ljuslampett
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK

2321
Ljusstakar, 1 par, barockstil, mässing, sekelskifte 1800/1900-tal, samt 3 st ljussaxar
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK

2325
Kandelaber, Silver, SÖK, Sölvesborg
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK

2342
Bordslampor, 1 par, Aneta, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

2471
Ljusstakar, 1 par, silver, K&EC
Slutpris425 SEK
Värdering800 SEK

Bolandsgatan 15G