3 november Auktion

3743
Blåvita krukor, 2 st, Rörstrand, 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

3744
Blåvita krukor, 2 st, Rörstrand samt Gustavsberg, 1900-talets början
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK

2733
Fåtölj, Dantemodell, 1800-talets senare del
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK

2498
Bordslampor, 1 par, porslin, Royal Copenhagen
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK

2785
Urna, keramik, V A Petrov, möjligen Gzhel, Ryssland
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

2340
Kniv, Norge
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK

2267
Saltkar, porslin, Kina, 1700/1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK

Bolandsgatan 15G