4562
Tennfat, Melchior Leffler, Visby, (1745-1791/1840), år 1815
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK

4563
Ask, med spelmarker, 1800-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK

4564
Dosa, koppar, med datering, 1800-talets första hälft samt porslinsask
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

4568
Väggplåt, senbarock, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK

4573
Burk med lock, med schackpjäser, 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering400 SEK

4616
Balja samt hink, koppar, 1800/1900-tal
Slutpris325 SEK
Värdering600 SEK

2310
Lundsbergs Internatskola, kavaj samt 2 st pennor, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK

Bolandsgatan 15G