5260
Dekorationer, 2 st grisar, papiermaché
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK

5265
Oidentifierad konstnär, Madonnan och Jesusbarnet, kolteckning
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5311
Dalahästar 2 st samt spargris, trä, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

5310
Dalahäst, 1800/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK

5348
Skulptur, afrikana, skuret trä
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5357
Afrikansk mask, skuret trä, mässing, Mali
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK

5359
Skulptur, Bror Bonfils, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5360
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5375
Dalahästar, 7 st
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK

5389
Skulptur, Agathon Leonard, brons, signerad, Frankrike
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK

5388
Byst, gips, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK

5396
Gunnar Nordborg, skulptur, gips, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5398
Väggplakett, lackarbete, orientalisk, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK

5400
Väggrelief, gjutjärn
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK

5411
Georg Jonsson, snidade träfigurer, samer, signerade
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK

5471
Dalahästar, 4 st
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

5496
Skulptur, efter Michelangelo, "David", gjutmarmor
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 200 SEK

Bolandsgatan 15G