5264
Ljushållare, 12 st, mässing, 1900-tal
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK

5292
Bordsjulgransfot, 2 st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK

5297
Mikael Björnstjerna, trancherset, "Oval Steel", Boda Nova
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

5304
Fiskbestick, 1+8 st, nysilvver
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5309
Kopparbalja, Wånga Sjövik
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK

5362
Kuriosa, bla. Snusdosa Skultuna, pillerdosa, munspel Hohner
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5371
Mortel, mässing, nr 6, Keijser Västerås
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5384
Georg Jensen, Juldekoration, år 2000
Slutpris375 SEK
Värdering300 SEK

5385
Georg Jensen, Juldekorationer 2 st,, år 1998-99, samt julgranspynt, Royal Copenhagen
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK

5391
Jardinär med glasinsats, jugend, 1900-talets första del
Slutpris3 000 SEK
Värdering600 SEK

5412
Vas, mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK

5416
Sigillstamp, brons, 1930-tal
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5417
Bricka, speglglas samt metall, Monica Backström
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5418
Hink och pipflaska, koppar, 1800/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G