5248
Lisa Larson, ljusstake/figurin, tomteflicka, Lisa Larson Design
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK

5253
Ljusstakar, "Stjärnan", 2 st, Ystad Metall, mässing
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK

5264
Ljushållare, 12 st, mässing, 1900-tal
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK

5273
Adventsljustakar 2 st samt ljusstake, Henrik Preutz
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5275
Lisa Larson, Tomte, Figurin / ljusstake, terrakotta, Lisa Larson Design
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK

5276
Slutpris425 SEK
Värdering400 SEK

5278
Ljushållare, 10 st, mässing, 1900-tal
Slutpris425 SEK
Värdering400 SEK

5295
Skultuna, "Skyddsängeln", ljusstake, mässing
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

5340
Ljusstakar "Celeste", 2 st, Anne Nilsson, Orrefors
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK

5351
Ljushållare mm, George Jensen samt Erik Höglund
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5352
Kjell Engman (1946), ljusstakar "Ice Age", 2 st, Kosta Boda
Slutpris375 SEK
Värdering1 500 SEK

5353
Ljusstake, "Nordic Light", Jonas Grundell, Design house Stockholm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5354
Bordslampa, "Made with Love", Åsa Gessle
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK

5355
Bordslampa, omarbetad, mässing
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

5386
Bordslampa, ”Miss Crane", Watt & Veke
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK

5403
Bordslampa, Vicke Lindstrand, Kosta, glas, signerad, år 1963
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5407
Bordslampor, 3 st, glas samt keramik, Lindshammar samt Ateljé Engberg, Urshult och Gefle
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK

5409
Lampfot, samt 4 st ölglas, 1960/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G