5557
Marc Chagall, efter, "Carmen", offsetlitografi, signerad i trycket
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK

5558
Peter Dahl, No12, ur "Fredmans Epistlar", litografi, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK

5559
Roland Ljungberg, komposition, litografi, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK

5560
Helena Öhman, stugor, akvarell, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5561
Oidentifierade konstnärer, 2 st, olja på duk samt akvarell
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5608
Åsa Jungelius, skulptur nagellack i serien "Make up", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK

5611
Bertil Vallin, skulptur/ljushållare, konstglas, signerad, Kosta Boda
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK

5612
Tapio Wirkkala, "Isdykare", porslin, Rosenthal Studio-Line
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK

5684
Väggplaketter, 2 st, "Cardus", Mari Simmulson, Upsala-Ekeby
Slutpris325 SEK
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G