8 december Auktion

Avslutad
Karmstol, Axel Larsson, Bodafors, 1930/40-tal
5498
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Stolar, ett par, senbarock, 1700-talets mitt
5525
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
Väggskåp, ek, 1700-tal
5526
Väggskåp, ek, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Trädgårdssoffa, gavlar i gjutjärn, 1900-talets början
5527
Slutpris1 350 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten, "Vapensmeden", för Svensk Fur, 4 stolar och bord, 1900-talets mitt
5510
Slutpris425 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Vindflöjel, 1800-tal
5528
Vindflöjel, 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Sidobord, England, arts and crafts, omkring år 1900
5547
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Karmstol, rokoko, Frankrike, valnöt, 1700-tal
5548
Slutpris1 450 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Byrå, sengustaviansk, Sydsverige, ek, omkring år 1800
5550
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Väggskåp, furu,  1800-talets början
5529
Slutpris1 250 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Fåtölj, stoppad, England, omkring 1900
5551
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Klaffbord, England, George III, mahogny, omkring år 1800
5555
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Matbord, Tulipmodell, 1960-tal
5556
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Taburett, rokokostil, 18-/1900-tal
5554
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Trädgårdsbord, matbord, "Lorient", Jotex, samtida
5588
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Fåtöljer, rotting, ett par, 1900-talets andra hälft
5707
Slutpris375 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Fåtölj, rotting, 1900-talets andra hälft
5708
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
5709
Slutpris275 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Niels Gammelgaard, "Järpen", bord med stol, ikea, 1980-tal
5711
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Spegel, Oscariansk, 1800-talets andra hälft
5714
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Spegel, Karl Johan-stil, mahogny, 18-/1900-tal
5715
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
5712
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, björk, 1900-talets mitt
5710
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Spegel, furu, 1900-talets slut
5716
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
5268
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Soffa, 1930-tal
5516
Soffa, 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
Klaffbord, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft
5823
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se