5498
Karmstol, Axel Larsson, Bodafors, 1930/40-tal
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

5525
Stolar, ett par, senbarock, 1700-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

5526
Väggskåp, ek, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

5527
Trädgårdssoffa, gavlar i gjutjärn, 1900-talets början
Slutpris1 350 SEK
Värdering1 000 SEK

5510
Carl Malmsten, "Vapensmeden", för Svensk Fur, 4 stolar och bord, 1900-talets mitt
Slutpris425 SEK
Värdering3 000 SEK

5528
Vindflöjel, 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK

5547
Sidobord, England, arts and crafts, omkring år 1900
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 500 SEK

5548
Karmstol, rokoko, Frankrike, valnöt, 1700-tal
Slutpris1 450 SEK
Värdering2 500 SEK

5550
Byrå, sengustaviansk, Sydsverige, ek, omkring år 1800
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK

5529
Väggskåp, furu, 1800-talets början
Slutpris1 250 SEK
Värdering800 SEK

5551
Fåtölj, stoppad, England, omkring 1900
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK

5555
Klaffbord, England, George III, mahogny, omkring år 1800
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK

5556
Matbord, Tulipmodell, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

5554
Taburett, rokokostil, 18-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK

5588
Trädgårdsbord, matbord, "Lorient", Jotex, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 SEK

5707
Fåtöljer, rotting, ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris375 SEK
Värdering1 000 SEK

5708
Fåtölj, rotting, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5709
Slutpris275 SEK
Värdering1 200 SEK

5711
Niels Gammelgaard, "Järpen", bord med stol, ikea, 1980-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

5714
Spegel, Oscariansk, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

5715
Spegel, Karl Johan-stil, mahogny, 18-/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5712
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

5710
Stolar, 4 st, björk, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK

5716
Spegel, furu, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5268
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

5516
Soffa, 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5823
Klaffbord, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK

Bolandsgatan 15G