5598
Bandsked, troligtvis Hälsingland, bär datering 1855
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK

5688
Hyvel och sax, hyvel bär datering 1824, sax omkring år 1800
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5693
Dalahäst, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5696
Modellfartyg, 2 st
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK

5701
Lanterna, bemålad metall, glas, 1900-talets mitt
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK

5705
Kaffekvarn, rödmålad, 1800-talets andra hälft
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK

5706
Allmogeföremål, bär datering 1852, samt svepask omkring 1800-talets mitt
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK

4244
Skål på fot, skuret trä, allmoge, 1800-tal
Slutpris375 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G