5568
Matlåda/kryddburk, Kina, porslin, sen Qingdynasti
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK

5569
Vas och dosor med lock, Kina, sen Qingdynasti
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK

5570
Tekanna, Kina, Famille rose, 18-/1900-tal
Slutpris1 450 SEK
Värdering600 SEK

5571
Skål med lock, Kina, Famille rose, 1800-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK

5583
Tallrik, Qianlong, Kina, 1700-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5572
Mat/kryddburk, Kina, sen Qingdynasti
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK

5585
Kryddkar, Kina, sen Qingdynasti
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK

5586
Fat, Japan samt snusdosa, Kina, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5584
Skål på fot, Kina, omkring år 1900
Slutpris3 500 SEK
Värdering500 SEK

5587
Sigillstamp med vax, Kina, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5589
Figuriner, i mässing, orientaliskt, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5590
Skål, samt fat, Kina, porslin, 18-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5592
Dosa med lock, Kina, Qingdynasti
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G