8 december Auktion

Avslutad
Golvlampa, mässing, stål och glas, 1950/60-tal
5503
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Tak- / fönstertaklampor, 1 par, från Svenska Armaturer
5562
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
5563
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Taklampa, "Kotten", från Svenska Armaturer
5564
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Tak- / fönsterlampa, rosa glas, mässing
5565
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Fönsterlampor, 1 par, rosa lackerad samt mässing, samtida
5566
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Avslutad
Kristallkrona, mässing samt prismor i kristall, samtida
5567
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Kontorsljusstakar, ett par, No5, mässing, 18-/1900-tal
5594
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Taklampa, opalinglas och mässing, möjligen ASEA, 1940/50-tal
5599
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Taklampa, funkis, 1930-tal
5600
Taklampa, funkis, 1930-tal
Slutpris325 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Taklampa, 18/1900-tal
5602
Taklampa, 18/1900-tal
Slutpris375 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Kandelabrar, 1+1, bemålat trä, 1900-tal
5606
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Ljusstakar 1+4 st, bemålat trä, varav 1 st  E. Barchmann, Lidingö
5610
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Hallampa, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
5601
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bertil Vallin, skulptur/ljushållare, konstglas, signerad, Kosta Boda
5611
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Takfotogenlampor, 2 st snarlika
4525
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Kandelabrar, 2 st, Upsala Ekeby
5661
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Kandelabrar, 2 st, Åke & Leslie Grunditz, Guldkroken
5663
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, i form av hummer, trä, 1900-talets första hälft
5676
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Bordslampa, Lyktan Bankeryd, modell 541
5694
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2 st, mässing, 1900-talets mitt
5697
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Ljusstakar, ett par, smide
5704
Ljusstakar, ett par, smide
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se