8 december Auktion

Avslutad
Gunnar Cyrén, "Helena", Orrefors, champagneglas, 12 st,
5687
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Hyvel och sax, hyvel bär datering 1824, sax omkring år 1800
5688
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Silver, bricka, sockerskål och gräddkanna, importstämplat, silver 835, vikt 326 gram
5689
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Konstglas, fat, Mari Zidén
5691
Konstglas, fat, Mari Zidén
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Dalahäst, 1900-talets mitt
5693
Dalahäst, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Upsala-Ekeby, 4 delar, glaserad keramik, bla skål, Anna-Lisa Thomson
5690
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Modellfartyg, 2 st
5696
Modellfartyg, 2 st
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2 st, mässing, 1900-talets mitt
5697
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Bordslampa, Lyktan Bankeryd, modell 541
5694
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Terrin med lock, Italien, 1970/80-tal
5698
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Stövlar, läder, August Johansson, Uppsala, storlek 46
5699
Slutpris475 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Leksaker, jordbruk, 11 dlr
5700
Leksaker, jordbruk, 11 dlr
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Lanterna, bemålad metall, glas, 1900-talets mitt
5701
Slutpris225 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Adventsljusstake, glaserat lergods, 1900-talets mitt
5702
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Kuriosa, dalahäst, träfiguriner, tallrikar, skedar
5703
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Ljusstakar, ett par, smide
5704
Ljusstakar, ett par, smide
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Kaffekvarn, rödmålad, 1800-talets andra hälft
5705
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Allmogeföremål, bär datering 1852, samt svepask omkring 1800-talets mitt
5706
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Fåtöljer, rotting, ett par, 1900-talets andra hälft
5707
Slutpris375 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Fåtölj, rotting, 1900-talets andra hälft
5708
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
5709
Slutpris275 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Niels Gammelgaard, "Järpen", bord med stol, ikea, 1980-tal
5711
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Spegel, Oscariansk, 1800-talets andra hälft
5714
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Spegel, Karl Johan-stil, mahogny, 18-/1900-tal
5715
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
5712
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, björk, 1900-talets mitt
5710
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Spegel, furu, 1900-talets slut
5716
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
5268
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Soffa, 1930-tal
5516
Soffa, 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
Terrin med lock, "Blå Blomst", nr 1734, Royal Copenhagen
3331
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Sylvia Leuchovius, vas, Rörstrand, stengods, signerad
4672
Slutpris700 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Klaffbord, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft
5823
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Skål på fot, skuret trä, allmoge, 1800-tal
4244
Slutpris375 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Pipa, med silvermontering, år 1848
4289
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Matta, Anna-Johanna Ångström, röllakan, signerad, 1900-talets andra hälft
4142
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Appliquer, 1 par, rokokostil, mässing, 1900-talets första del
2071
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Skor, Blundstone, unisex, 37, mocka
4579
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Skor, Blundstone, Stout brown, unisex, 37
4581
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Lisa Larson, Sparbössa, "Gunnar Sträng", stengods, Gustavsberg
3982
Slutpris475 SEK
Värdering300 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se