5747
Taisto Kaasinen, figurin, zebror, Upsala Ekeby
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK

6191
Tage Åsén, flicka med fågelbur, olja på pannå, signerad
Slutpris475 SEK
Värdering1 500 SEK

6036
Oidentifierad konstnär, fransk skola, olja på duk, 1700-tal
Slutpris7 250 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK

6451
Carl Larsson, "Martina med frukostbrickan", etsning, monogramsignerad i blyerts
Slutpris1 350 SEK
Värdering1 500 SEK

6453
Jules René Hervé, (1887-1981, Frankrike, äppleskörd, olja på duk, signerad
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK

Bolandsgatan 15G