5717
Golvlampa, troligtvis Harald Notini för Böhlmarks, 1940-tal
Slutpris14 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

6062
Bordslampa, jugend, patinerad brons, 1900-talets början
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK

6136
Takkrona, rokokostil, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering4 000 SEK

6461
Ljuskrona, Venetiansk stil, 6 st ljusarmar,1900-talets första hälft
Slutpris325 SEK
Värdering3 000 SEK

Bolandsgatan 15G