5749
Stig Lindberg, "Stora Eva", Gustavsberg, parian
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK

5748
Mari Simmulson, fat, Upsala Ekeby, 4055
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 SEK

5747
Taisto Kaasinen, figurin, zebror, Upsala Ekeby
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK

5751
Stig Lindberg, vas, "Domino", No2, Gustavsberg
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 500 SEK

6037
Golvvas, Kina, sen Qing, porslin, 1800-tal
Slutpris1 050 SEK
Värdering2 000 SEK

6038
Vas, Kina, sen Qing, porslin, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK

6064
Edward Hald, "Fiskgraal", vas, Orrefors, Graal 951, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK

6460
Teservis, Musselmalet, 10 delar, Royal Copenhagen
Slutpris4 700 SEK
Värdering5 000 SEK

6461
Ljuskrona, Venetiansk stil, 6 st ljusarmar,1900-talets första hälft
Slutpris325 SEK
Värdering3 000 SEK

Bolandsgatan 15G