5721
Skulptur, gips, 1900-talets mitt
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK

5272
Eva Holmér Edling, "Kärrey", etsning, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK

5204
Jacques Callot, efter, kopparstick, 2 st, senare avdrag, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5208
Oidentifierad konstnär, hav, olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6005
Byst, "Påskliljan", gips
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

6010
Skulptur, sten, orientalisk
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5236
Carl Larsson, efter, "Den glada festen", grafisk blad, signerad i plåten
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK

5229
Victor Jernbergh, "Fäbovallen", träsnitt, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

5228
Taha El Gamal, man med kamel, akvarell, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5205
Margitt Ehrnst, "Sjösala trafikerar Fyrisån", akvarell, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5212
Arne Bäckström, mjölkkanna, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5213
Jan Lundquist, akademiska, Uppsala, litografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

2967
Tavla, tryck, med signerad dedikation av Gustaf Cederström
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5249
Grafiskt blad, Palazzo Ducale och Dogepalatset i Venedig, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

4594
Oidentifierad konstnär, skörd, olja på duk, uppfodrad på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

5227
Arne Lundell, komposition, etsning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

5241
I.W Laird, "Innocent sport", No 4, London, 1836
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

4606
Masker, 2 st, Afrikana, trä
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK

5223
Sven Eriksson, "Från Johannesbäck", olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

5207
Björn Lindroth, "Efter stormen", litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5242
Richard Earlom England 1743-1822, efter Claude Lorrain, publicerad 1775, senare avdrag
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5210
James Janicek, komposition, litografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

4889
Sven Lingard, komposition, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5206
Björn Lindroth, "I havsbandet", litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5215
Ingegerad Gärthner, "Stenbäcken" etsning, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5237
Captain William Baillie, efter, porträtt av Lord John Stuart, gravering, daterad 1779
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5230
Elis Åslund, fjällandskap, litografi, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK

Bolandsgatan 15G