14 december Auktion

Avslutad
Skulptur, gips, 1900-talets mitt
5721
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Eva Holmér Edling, "Kärrey", etsning, signerad
5272
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Jacques Callot, efter, kopparstick, 2 st, senare avdrag, 1800-tal
5204
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, hav, olja på pannå, signerad
5208
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Byst, "Påskliljan", gips
6005
Byst, "Påskliljan", gips
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Skulptur, sten, orientalisk
6010
Skulptur, sten, orientalisk
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Carl Larsson, efter, "Den glada festen", grafisk blad, signerad i plåten
5236
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
Avslutad
Victor Jernbergh, "Fäbovallen", träsnitt, signerad
5229
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Taha El Gamal, man med kamel, akvarell, signerad
5228
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Margitt Ehrnst, "Sjösala trafikerar Fyrisån", akvarell, signerad
5205
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Arne Bäckström, mjölkkanna, litografi, signerad
5212
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Jan Lundquist, akademiska, Uppsala, litografi, signerad
5213
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Tavla, tryck, med signerad dedikation av Gustaf Cederström
2967
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Grafiskt blad, Palazzo Ducale och Dogepalatset i Venedig, 1800-tal
5249
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, skörd, olja på duk, uppfodrad på pannå, signerad
4594
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Arne Lundell, komposition, etsning, signerad
5227
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
I.W Laird, "Innocent sport", No 4, London, 1836
5241
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Masker, 2 st, Afrikana, trä
4606
Masker, 2 st, Afrikana, trä
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Sven Eriksson, "Från Johannesbäck", olja på duk, signerad
5223
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Björn Lindroth, "Efter stormen", litografi, signerad
5207
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Richard Earlom England 1743-1822, efter Claude Lorrain, publicerad 1775, senare avdrag
5242
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
James Janicek, komposition, litografi, signerad
5210
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Sven Lingard, komposition, litografi, signerad
4889
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Björn Lindroth, "I havsbandet", litografi, signerad
5206
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Ingegerad Gärthner, "Stenbäcken" etsning, signerad
5215
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Captain William Baillie, efter, porträtt av Lord John Stuart, gravering, daterad 1779
5237
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Elis Åslund, fjällandskap, litografi, signerad
5230
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se