14 december Auktion

Avslutad
Tavla, tryck, med signerad dedikation av Gustaf Cederström
2967
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Grafiskt blad, Palazzo Ducale och Dogepalatset i Venedig, 1800-tal
5249
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Ytterfoder, ett par, Gunnar Nylund, Rörstrand.
4963
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Skålar, Kosta Boda, glas, 3 st
5105
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Fåtölj, Bröderna Andersson, teak och läder, 1960-tal
3945
Slutpris225 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Muggar, "Unikko", Maija Isola, 1964, eftertillverkade 2005
5027
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, skörd, olja på duk, uppfodrad på pannå, signerad
4594
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Elgitarr, Hagströms, "Ultra Swede", Absolut vodka, limited edition, Made in China, 2010
4890
Slutpris3 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Avslutad
Skåp med dörrar, Ragnars
5217
Skåp med dörrar, Ragnars
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Avslutad
Kökspall, 1900-talets slut
5115
Kökspall, 1900-talets slut
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Bijouterier och skrin
5052
Bijouterier och skrin
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Arne Lundell, komposition, etsning, signerad
5227
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
I.W Laird, "Innocent sport", No 4, London, 1836
5241
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Masker, 2 st, Afrikana, trä
4606
Masker, 2 st, Afrikana, trä
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Sven Eriksson, "Från Johannesbäck", olja på duk, signerad
5223
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Björn Lindroth, "Efter stormen", litografi, signerad
5207
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Richard Earlom England 1743-1822, efter Claude Lorrain, publicerad 1775, senare avdrag
5242
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
James Janicek, komposition, litografi, signerad
5210
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bijouterier
6023
Bijouterier
Slutpris275 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Sven Lingard, komposition, litografi, signerad
4889
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Björn Lindroth, "I havsbandet", litografi, signerad
5206
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Bok, "Svenska kvinnan genom seklen", Carl Larsson, efter, Stockholm, år 1909
5035
Slutpris475 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Skåp med dörrar, Ragnars
5218
Skåp med dörrar, Ragnars
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Avslutad
Fåtölj, "Lady", Johannes Andersen, Danmark, 1900-talets andra hälft
5145
Slutpris225 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Ingegerad Gärthner, "Stenbäcken" etsning, signerad
5215
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Analog kamera, Canon Eos 1000F
4548
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Captain William Baillie, efter, porträtt av Lord John Stuart, gravering, daterad 1779
5237
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Bokhylla med skåpsdel, ekfanér, Rangnars, samtida
4878
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
4879
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Skåp med invändiga hyllor, ekfanér, Rangnars, samtida
4874
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Elis Åslund, fjällandskap, litografi, signerad
5230
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Soffbord, bemålat trä och metall, okänd formgivare, troligtvis Italien, 1970/80-tal
3756
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se