6040
Spegellampetter, gustaviansk stil, ett par, 18-/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK

6059
Karmstol, Louis XV-stil, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

6060
Fåtölj, Gripsholmsmodell, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

6061
Matbord, med iläggsskivor, senempire, 1800-talets tredje kvartal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK

6065
Satsbord, 3 dlr, bonad ek, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6067
Väggkonsolbord, nyrokoko, med marmorskiva, 1800-talets tredje kvartal
Slutpris325 SEK
Värdering3 000 SEK

6068
Grythyttan, ""A2", 4 st, trädgårdsstolar, 1900-talets mitt
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

6070
Barnstol, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

6066
Pianopall, nyrenässans, snurrbar, 1800-talets slut
Slutpris325 SEK
Värdering400 SEK

6073
Gillis Lundgren, "Sirius", ett par, fåtöljer, IKEA, 1970-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK

6074
Stol, 1950-tal
Slutpris475 SEK
Värdering400 SEK

6075
Serveringsvagn, stål, England, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK

6071
Yngve Ekström, "Lamino", fåtölj, Swedese
Slutpris3 500 SEK
Värdering1 500 SEK

6076
Sängbord, teak, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK

6080
Skåp, tudelat, delvis 1700-talets andra hälft samt 18/1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK

6079
Byrå, teak, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK

6083
Brasskärm, Empire, rotfanér, 1800-talets andra kvartal
Slutpris425 SEK
Värdering1 000 SEK

6081
Gavlar, till trädgårdssoffa, 2+2, gjutjärn,1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK

6091
Stolar, 8 st, senempire, björk, ca 1840-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK

6093
Soffbord, samtida
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 200 SEK

6177
Spegellampett, nyrokoko, för 2 ljus, 1800-talets slut
Slutpris325 SEK
Värdering600 SEK

5508
Stolar, "Maui", 3 st, Vico Magestretti, för Kartell
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

2823
Kersti Sandin Bülow & Lars Bülow, 4 st stolar, 1980-tal
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK

5268
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

5498
Karmstol, Axel Larsson, Bodafors, 1930/40-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

5516
Soffa, 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5548
Karmstol, rokoko, Frankrike, valnöt, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering2 500 SEK

5551
Fåtölj, stoppad, England, omkring 1900
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK

5554
Taburett, rokokostil, 18-/1900-tal
Slutpris275 SEK
Värdering800 SEK

5555
Klaffbord, England, George III, mahogny, omkring år 1800
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK

5588
Trädgårdsbord, matbord, "Lorient", Jotex, samtida
Slutpris550 SEK
Värdering2 500 SEK

5708
Fåtölj, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris425 SEK
Värdering500 SEK

5715
Spegel, Karl Johan-stil, mahogny, 18-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

5823
Klaffbord, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK

5523
Fåtöljer, ett par,Stressless, läder, snurr- och ställbara
Slutpris475 SEK
Värdering3 000 SEK

5524
Trädgårdsurna, gjutjärn, barockmodell, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK

Bolandsgatan 15G