15 december Auktion

Avslutad
Spegellampetter, gustaviansk stil, ett par, 18-/1900-tal
6040
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Karmstol, Louis XV-stil, 1800-tal
6059
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Fåtölj, Gripsholmsmodell, 1900-talets mitt
6060
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Matbord, med iläggsskivor, senempire, 1800-talets tredje kvartal
6061
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Satsbord, 3 dlr, bonad ek, 1900-talets första hälft
6065
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Väggkonsolbord, nyrokoko, med marmorskiva, 1800-talets tredje kvartal
6067
Slutpris325 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Grythyttan, ""A2", 4 st, trädgårdsstolar, 1900-talets mitt
6068
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Barnstol, 1900-talets mitt
6070
Barnstol, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Pianopall, nyrenässans, snurrbar, 1800-talets slut
6066
Slutpris325 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Gillis Lundgren, "Sirius", ett par, fåtöljer, IKEA, 1970-tal
6073
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Stol, 1950-tal
6074
Stol, 1950-tal
Slutpris475 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Serveringsvagn, stål, England, 1900-talets mitt
6075
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Yngve Ekström, "Lamino", fåtölj, Swedese
6071
Slutpris3 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Sängbord, teak, 1960-tal
6076
Sängbord, teak, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Skåp, tudelat, delvis 1700-talets andra hälft samt 18/1900-tal
6080
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Byrå, teak, 1960-tal
6079
Byrå, teak, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Brasskärm, Empire, rotfanér, 1800-talets andra kvartal
6083
Slutpris425 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Gavlar, till trädgårdssoffa, 2+2, gjutjärn,1900-talets början
6081
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Stolar, 8 st, senempire, björk, ca 1840-tal
6091
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Soffbord, samtida
6093
Soffbord, samtida
Slutpris1 050 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Spegellampett, nyrokoko, för 2 ljus, 1800-talets slut
6177
Slutpris325 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Stolar, "Maui", 3 st, Vico Magestretti, för Kartell
5508
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Kersti Sandin Bülow & Lars Bülow, 4 st stolar, 1980-tal
2823
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
5268
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Karmstol, Axel Larsson, Bodafors, 1930/40-tal
5498
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Soffa, 1930-tal
5516
Soffa, 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
Karmstol, rokoko, Frankrike, valnöt, 1700-tal
5548
Slutpris300 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Fåtölj, stoppad, England, omkring 1900
5551
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Taburett, rokokostil, 18-/1900-tal
5554
Slutpris275 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Klaffbord, England, George III, mahogny, omkring år 1800
5555
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Trädgårdsbord, matbord, "Lorient", Jotex, samtida
5588
Slutpris550 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Fåtölj, rotting, 1900-talets andra hälft
5708
Slutpris425 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Spegel, Karl Johan-stil, mahogny, 18-/1900-tal
5715
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Klaffbord, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft
5823
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Fåtöljer, ett par,Stressless,  läder, snurr- och ställbara
5523
Slutpris475 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Trädgårdsurna, gjutjärn, barockmodell, 18/1900-tal
5524
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se