6042
Figuriner, Kina, ett par, buxbom
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK

6043
Vas, Kina, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

6044
Figurin, Kina, Sk. "Skrattande Buddha", delvis glaserad
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK

6045
Figuriner, 2 st, Kina, alabaster
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

6047
Cloisonné, Kina, 3 dlr, 1900-talets första hälft
Slutpris325 SEK
Värdering600 SEK

6175
Skål och dosa med lock, orientaliskt, 2 dlr
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

5583
Tallrik, Qianlong, Kina, 1700-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5586
Fat, Japan samt snusdosa, Kina, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5587
Sigillstamp med vax, Kina, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

5589
Figuriner, i mässing, orientaliskt, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G