6082
Mjölkkanna, stor modell, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

6092
Modellfartyg, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK

6170
Gravbrev, 2 st, för Herr Gustav F von Rosen, daterat 1769 och direktör Adolph Sommar, daterat 1786
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

4867
Kuriosa, parti, koppar, mässing, glas och vikter
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

4897
Kopparkannor, 4 st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK

4289
Pipa, med silvermontering, år 1848
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

Bolandsgatan 15G