17 december Auktion

Avslutad
Reinhold Ljunggren, stad i snö, litografi, signerad
6192
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Lars Finn, Uppsalamotiv, olja på duk, signerad
6193
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Lars Norrman, segelbåt, litografi, signerad
6195
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, litografi, signerad
6196
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, rävungar, olja på duk, signerad
6194
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Per Åkered, domherrar, olja på duk, signerad
6198
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Andy Warhol, efter, tryck
6204
Andy Warhol, efter, tryck
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Affisch, "Emprunt Port De Nantes"
6206
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Jan Stenvinkel, hav, litografi, signerad
6200
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Jan Jonsving, stilleben, olja på duk, signerad
6197
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Lars Karlsson, litografier, 2 st
6236
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Marc Chagall, efter, osignerad, Ch. Sorlier, Graveur-litographie
6238
Slutpris225 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Nito Vega, "Uppsala", akryl på duk, signerad
6232
Slutpris1 050 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Gösta Josefsson, promenad genom Skytteanum, akvarell, signerad
6239
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Emil Hedenström, olja på duk, signerad
6240
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Roland Svensson, "Evert vid kvällsmålet", teckning på papper, signerad
6242
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
Albert Engström, "Höstkväll i Grisslehamn", med dedikation
6241
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Verner Åkerman, efter, skulptur, "Perlan", gips, signerad i godset
6379
Slutpris275 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Johan Fredrik Martin, efter, grafiska blad, motiv från Stockholm, 3 st
6437
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Gunnar Norrman, "Vass i regn", litografi, signerad
6438
Slutpris225 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Gunnar Brusewitz, gäss, litografi, signerad
6439
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Carl Lindin, vinter, olja på pannå, signerad och daterad 1900
6440
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Osvald Rasmussen, interiörbild, olja på duk, signerad
6441
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Stig "Slas" Claesson, teckning på papper, signerad
6444
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, "Kattunge", etsning, signerad
6449
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Harry Bergman, domherrar, olja på duk, signerad
6452
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Eric Nordström, etsning, signerad
6454
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Helena Larsson, "Spår", olja på pannå, signerad
6455
Slutpris275 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Carl Fredrik "Figge" Fredriksson, "Riksrådet", olja på duk, signerad
6457
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Avslutad
Märtha Afzelius, skogssvampar, blandteknik, signerad
6458
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Rolf Lidberg, troll, litografi, signerad
6459
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Helena Larsson, "Trassel", olja på pannå, signerad
6456
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se