6192
Reinhold Ljunggren, stad i snö, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6193
Lars Finn, Uppsalamotiv, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

6195
Lars Norrman, segelbåt, litografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6196
Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, litografi, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

6194
Oidentifierad konstnär, rävungar, olja på duk, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK

6198
Per Åkered, domherrar, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6204
Andy Warhol, efter, tryck
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6206
Affisch, "Emprunt Port De Nantes"
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6200
Jan Stenvinkel, hav, litografi, signerad
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK

6197
Jan Jonsving, stilleben, olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK

6236
Lars Karlsson, litografier, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

6238
Marc Chagall, efter, osignerad, Ch. Sorlier, Graveur-litographie
Slutpris225 SEK
Värdering800 SEK

6232
Nito Vega, "Uppsala", akryl på duk, signerad
Slutpris1 050 SEK
Värdering800 SEK

6239
Gösta Josefsson, promenad genom Skytteanum, akvarell, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

6240
Emil Hedenström, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6242
Roland Svensson, "Evert vid kvällsmålet", teckning på papper, signerad
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

6241
Albert Engström, "Höstkväll i Grisslehamn", med dedikation
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK

6379
Verner Åkerman, efter, skulptur, "Perlan", gips, signerad i godset
Slutpris275 SEK
Värdering600 SEK

6437
Johan Fredrik Martin, efter, grafiska blad, motiv från Stockholm, 3 st
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

6438
Gunnar Norrman, "Vass i regn", litografi, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering1 000 SEK

6439
Gunnar Brusewitz, gäss, litografi, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK

6440
Carl Lindin, vinter, olja på pannå, signerad och daterad 1900
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

6441
Osvald Rasmussen, interiörbild, olja på duk, signerad
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK

6444
Stig "Slas" Claesson, teckning på papper, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK

6449
Oidentifierad konstnär, "Kattunge", etsning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

6452
Harry Bergman, domherrar, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

6454
Eric Nordström, etsning, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

6455
Helena Larsson, "Spår", olja på pannå, signerad
Slutpris275 SEK
Värdering1 000 SEK

6457
Carl Fredrik "Figge" Fredriksson, "Riksrådet", olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK

6458
Märtha Afzelius, skogssvampar, blandteknik, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6459
Rolf Lidberg, troll, litografi, signerad
Slutpris225 SEK
Värdering300 SEK

6456
Helena Larsson, "Trassel", olja på pannå, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK

Bolandsgatan 15G