6331
Kandelaber, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK

6335
Ljusstake, Edvin Ollers, tenn, Schreuder & Olsson
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

6338
Gunnar Ander, 2 st kandelabrar, Ystad metall
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6339
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6341
Bordslampa, EWÅ, modell B-9
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

6340
Nattljusstakar, ett par, silver, Malmö, år 1871, 260 gram
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK

6347
Ljusstakar, 2+1 st, mässing
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6353
Ljusstakar, 3 st, Landskrona, 3 olika höjder samt vändbara, mässing
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK

6357
Ljusstakar, 2 par, "lyrstakar", tenn, empirestil, 1 par Bo Santesson
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

6370
Fotogenlampa, sekelskifte 1800/1900
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK

6372
Bordslampa, G.M.A. B 700, 1960/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK

6373
Väggljuslystrar, 1 par
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6466
Takkrona, rokokostil, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK

Bolandsgatan 15G