17 december Auktion

6463
Soffbord, glas samt plexiglas, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK

6456
Helena Larsson, "Trassel", olja på pannå, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK

6466
Takkrona, rokokostil, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK

6477
Vinglas, "Chateau", Bertil Vallien, Kosta Boda, 9 st
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK

6479
Starkvinsglas, "Chateau", Bertil Vallien, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

6465
Väst, fårskinn, Hollies
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK

6478
Champagneglas, "Line", Anna Ehrner, Kosta Boda, 10 st
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK

6486
Malmgryta, 3 ben, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

6487
Eldgafflar, bessman mm
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK

6484
Resegrammofon, Vivavox, med samling stenkakor i Zander skivställ
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK

5546
Pall, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G