6561
Astrid Forselius Johnson, blomster med figurscener, olja på duk, signerad
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

6496
Dalahästar, 5 st, bla Nils Olsson, Nusnäs
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

6558
Astrid Forselius Johnson, kustmotiv, olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK

6530
Jöran Nyberg, "La dame aux camèlias", gouache, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK

6497
Dalahästar, 6 st, bla Nils Olsson, Nusnäs
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK

6498
Dalahästar, 2 st, Nils Olsson, Nusnäs, samt handuk Ekelund
Aktuellt bud225 SEK
Värdering300 SEK

6501
Dalahästar, 8 st, bla Nils Olsson, Nusnäs
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

6512
Dalahästar, 4 st, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK

6529
Madeleine Pyk, litografi, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK

6528
Olof Lundkvist, stol, olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

6531
Ernst Nilsson, "Lucia", originalsnitt, signerad
Aktuellt bud425 SEK
Värdering800 SEK

6539
Marion Belin, "Östersjöns pärla", litografi, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK

6542
Alf Forslund, porträtt, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

6546
Stig Hallblom, komposition, olja på duk, signerad
Aktuellt bud375 SEK
Värdering400 SEK

6547
Ethel Ahlgren, komposition, olja på duk, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK

6548
Ethel Ahlgren, sommar, olja på duk, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK

6551
Ethel Ahlgren, landskap, 2 st, olja på duk, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

6563
Ethel Ahlgren, höst, olja på duk, signerad
Aktuellt bud375 SEK
Värdering500 SEK

6562
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

6570
Olle Bonniér, komposition, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

6568
Håkan Berg, skogsmynning, olja på duk, signerad
Aktuellt bud225 SEK
Värdering500 SEK

6571
Lars Holm, akvarell, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK

6572
Lennart Wickström, motiv från Stockholm, olja på pannå, signerade
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK

6581
Väggdekoration med ljushållare, bemålad, fåglar och äpplen, 19/2000-tal
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering800 SEK

5558
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK

4732
Oidentifierad konstnär, porträtt av herre, olja på duk, 1800-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK

5389
Skulptur, Agathon Leonard, brons, signerad, Frankrike
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK

Bolandsgatan 15G