11 januari Auktion

Inkludera avslutade föremål
2d 6h
Astrid Forselius Johnson, blomster med figurscener, olja på duk, signerad
6561
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
2d 6h
Dalahästar, 5 st, bla Nils Olsson, Nusnäs
6496
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
Astrid Forselius Johnson, kustmotiv, olja på duk, signerad
6558
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
2d 6h
Jöran Nyberg, "La dame aux camèlias", gouache, signerad
6530
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 6h
Dalahästar, 6 st, bla Nils Olsson, Nusnäs
6497
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
Dalahästar, 2 st, Nils Olsson, Nusnäs, samt handuk Ekelund
6498
Aktuellt bud225 SEK
Värdering300 SEK
2d 7h
Dalahästar, 8 st, bla Nils Olsson, Nusnäs
6501
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
Dalahästar, 4 st, 1900-talets första hälft
6512
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
Madeleine Pyk, litografi, signerad
6529
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 7h
Olof Lundkvist, stol, olja på duk, signerad
6528
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
Ernst Nilsson, "Lucia", originalsnitt, signerad
6531
Aktuellt bud425 SEK
Värdering800 SEK
2d 7h
Marion Belin, "Östersjöns pärla", litografi, signerad
6539
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
2d 7h
Alf Forslund, porträtt, olja på duk, signerad
6542
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
Stig Hallblom, komposition, olja på duk, signerad
6546
Aktuellt bud375 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
Ethel Ahlgren, komposition, olja på duk, signerad
6547
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
Ethel Ahlgren, sommar, olja på duk, signerad
6548
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
Ethel Ahlgren, landskap, 2 st, olja på duk, signerade
6551
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
Ethel Ahlgren, höst, olja på duk, signerad
6563
Aktuellt bud375 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
6562
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 7h
Olle Bonniér, komposition, litografi, signerad
6570
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 7h
Håkan Berg, skogsmynning, olja på duk, signerad
6568
Aktuellt bud225 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
Lars Holm, akvarell, signerad
6571
Lars Holm, akvarell, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 7h
Lennart Wickström, motiv från Stockholm, olja på pannå, signerade
6572
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
Väggdekoration med ljushållare, bemålad, fåglar och äpplen, 19/2000-tal
6581
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering800 SEK
2d 9h
5558
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 9h
Oidentifierad konstnär, porträtt av herre, olja på duk, 1800-tal
4732
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
2d 9h
Skulptur, Agathon Leonard, brons, signerad, Frankrike
5389
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se