6691
Olle Alberius, skål "Residence", kristallglas, Orrefors, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6713
Ytterfoder, 8 st, varav 3 st Signe Persson-Melin, Steninge
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

6721
Bordsduk, Ekelund, 230x150 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK

5553
Släde/pulka, Segebaden-Berg, med skakel, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK

5039
Bok "Våra äpplesorter", Anton Nilsson, Nordiska museet, Stockholm, 1987
Slutpris275 SEK
Värdering800 SEK

Bolandsgatan 15G