6835
Skulptur , "Hissing Cat Gato", Bordallo Pinheiro, Portugal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK

6191
Tage Åsén, flicka med fågelbur, olja på pannå, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

7076
Skulptur, fågel, pyrit och kvarts
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 500 SEK

7096
Francisque Joseph Duret, efter, (1804-1865), Frankrike, skulptur, patinerad brons, signerad
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK

7112
Olga Nyblom, "Midsommarnatt", blandteknik på papper, signerad och daterad 1905
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK

7118
Jöran Nyberg, "Sirius", blandteknik, signerad
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK

7163
Paul Klee, efter, komposition, väggbonad
Slutpris1 250 SEK
Värdering2 000 SEK

Bolandsgatan 15G