7113
Carl Larsson, efter, "Barbro", etsning, osignerad
Aktuellt bud225 SEK
Värdering600 SEK

7114
Jöran Nyberg, "Romanssångerskan", blandteknik på papper, signerad
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK

7115
Robert Högfeldt, "Sångförening", litografi
Aktuellt bud225 SEK
Värdering600 SEK

7116
Jöran Nyberg, Västra hamnen, Malmö, litografi, Hors Commerce, signerad
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK

7117
Jonas Nilsson, havsörn, litografi, signerad
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 000 SEK

7129
Dalahästar, 5 st, samt servetthållare
Aktuellt bud325 SEK
Värdering300 SEK

7140
Alice Nordin (1873-1948), skulptur, gips, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

7151
Sven-Göran Svensson "G-son", par i profil, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7152
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

7153
Sven-Göran Svensson "G-son", stilleben, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

7154
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition med drake och prinsessa, olja på duk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7155
Sven-Göran Svensson "G-son", undervattensmotiv, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

7156
Sven Erik Lund, skog med sjö, olja på duk
Aktuellt bud275 SEK
Värdering400 SEK

7157
Sven Erik Lund, stuga vid havet, olja på duk
Aktuellt bud375 SEK
Värdering600 SEK

7158
Sven Erik Lund, ekor på stranden, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

7159
Sven Erik Lund, stugor i vinterskrud, olja på duk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7160
Reinhold Ljungren, landsbygd med kyrka, litografi
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7161
Mats Wihlem, "Överblommad tulpan", fotografi, numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7162
Ketut Sepi, figurscener, Bali, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7208
Skulptur, stegrande häst, bemålad gips, signerad S Edberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

6974
Posters, Sam Haskins, 1972
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

6975
Silkscreenteckningar, Claude Serre, 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G