1 februari Auktion

Inkludera avslutade föremål
5d 13h
Carl Larsson, efter, "Barbro", etsning, osignerad
7113
Aktuellt bud225 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
Jöran Nyberg, "Romanssångerskan", blandteknik på papper, signerad
7114
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 13h
Robert Högfeldt, "Sångförening", litografi
7115
Aktuellt bud225 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
Jöran Nyberg, Västra hamnen, Malmö, litografi, Hors Commerce, signerad
7116
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 13h
Jonas Nilsson, havsörn, litografi, signerad
7117
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 13h
Dalahästar, 5 st, samt servetthållare
7129
Aktuellt bud325 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
Alice Nordin (1873-1948), skulptur, gips, signerad
7140
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
Sven-Göran Svensson "G-son", par i profil, olja på duk, signerad
7151
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition, olja på duk
7152
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
Sven-Göran Svensson "G-son", stilleben, olja på duk
7153
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
Sven-Göran Svensson "G-son", komposition med drake och prinsessa, olja på duk
7154
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
Sven-Göran Svensson "G-son", undervattensmotiv, olja på duk
7155
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Sven Erik Lund, skog med sjö, olja på duk
7156
Aktuellt bud275 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Sven Erik Lund, stuga vid havet, olja på duk
7157
Aktuellt bud375 SEK
Värdering600 SEK
5d 14h
Sven Erik Lund, ekor på stranden, olja på duk
7158
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 14h
Sven Erik Lund, stugor i vinterskrud, olja på duk
7159
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Reinhold Ljungren, landsbygd med kyrka, litografi
7160
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Mats Wihlem, "Överblommad tulpan", fotografi, numrerad
7161
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Ketut Sepi, figurscener, Bali, olja på duk, signerad
7162
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Skulptur, stegrande häst, bemålad gips, signerad S Edberg, 1900-talets mitt
7208
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
Posters, Sam Haskins, 1972
6974
Posters, Sam Haskins, 1972
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
Silkscreenteckningar, Claude Serre, 1972
6975
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se