7064
Stol, "Axet", gustavianskt provinsarbete, omkring år 1800
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

7065
Salongsbord, i Johan Ömans art, empire, 1800-talets andra kvartal
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering2 000 SEK

7066
Fåtöljer, ett par, kromat stål, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 450 SEK
Värdering800 SEK

7067
Serveringsvagn, mahogny, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK

7068
Yngve Ekström, "Ruster", fåtölj med fotpall, ek, Swedese
Aktuellt bud1 150 SEK
Värdering1 500 SEK

7070
Rottinggrupp, stolar ett par samt bord, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

7072
Soffa/dagbädd, Alf Svensson och Yngvar Sandström, "S-design", Kock Möbel, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK

7105
Syskrin, Karl Johan, 1800-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

7106
Teskrin, möjligen England, George III, omkring år 1800
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK

6816
Nattduksbord, ett par, ikea, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G