2 februari Auktion

Inkludera avslutade föremål
6d 11h
Piero Fornasetti, Tallrik, Tema e Variazioni, Milano, Italien
7368
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 11h
Kjell Engman, kanna "Bon Bon", konstglas, Kosta Boda
7379
Aktuellt bud225 SEK
Värdering800 SEK
6d 11h
Bertil Vallien, skulptur, båt, konstglas, limiterad upplaga 1000, signerad
7382
Aktuellt bud275 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 12h
Mats Jonasson, 3 delar konstglas
7401
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 12h
Jan Gossaert, efter, Madonna och Jesusbarnet, olja på duk
7468
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 13h
Nils Kölare, komposition, litografi, signerad
7469
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 13h
Albin Amelin, stilleben, litografi, signerad
7470
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 13h
Bengt Hedberg, (1868-1953), "Visingsö", olja på pannå, signerad och daterad 1912
7471
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 13h
Abel Gerbaud, (1888-1954), hamn i Frankrike, olja på papper, signerad
7475
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Bengt Nordenberg, figurscen på innergård, blyerts på papper, signerad
7479
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Tysk skola, genremålning, olja på pannå, 18/1900-tal
7503
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, 1940-tal
7504
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
William Meldrum, England, akvarell, signerad
7505
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Wilhelm Dahlbom, bokskog, olja på duk, signerad och daterad 1921
7506
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 13h
Karl Axel Pehrson, blommor, litografi, signerad
7507
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Karl Axel Pehrson, insekter, litografi, signerad
7508
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Karl Axel Pehrson, blomster, litografi, signerad
7509
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Emil Hellbom, S:t Eriksgränd, olja på pannå, signerad
7510
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Mario Massanyi, "Capri", akvarell på papper, signerad
7555
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 13h
Mario Massanyi, komposition, olja på duk, signerad
7556
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 13h
Mario Massanyi, komposition II, olja på duk, signerad
7557
Aktuellt bud275 SEK
Värdering600 SEK
6d 13h
Mario Massanyi, komposition III, olja på pannå, signerad
7558
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 13h
Mario Massanyi, tillskriven, naken modell, akvarell, osignerad
7559
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 13h
Lasse Sandberg, "Caracas", litografi, signerad
7560
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
Vladimir Galatsky, hamnen, gouache, signerad
7570
Aktuellt bud275 SEK
Värdering800 SEK
6d 13h
Peter Dahl, ur Fredmans Epistlar, litografi, signerad
7571
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 13h
7578
Marion Belin, figurscen, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se