7368
Piero Fornasetti, Tallrik, Tema e Variazioni, Milano, Italien
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK

7379
Kjell Engman, kanna "Bon Bon", konstglas, Kosta Boda
Aktuellt bud225 SEK
Värdering800 SEK

7382
Bertil Vallien, skulptur, båt, konstglas, limiterad upplaga 1000, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering1 500 SEK

7401
Mats Jonasson, 3 delar konstglas
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

7468
Jan Gossaert, efter, Madonna och Jesusbarnet, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK

7469
Nils Kölare, komposition, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

7470
Albin Amelin, stilleben, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

7471
Bengt Hedberg, (1868-1953), "Visingsö", olja på pannå, signerad och daterad 1912
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

7475
Abel Gerbaud, (1888-1954), hamn i Frankrike, olja på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7479
Bengt Nordenberg, figurscen på innergård, blyerts på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7503
Tysk skola, genremålning, olja på pannå, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

7504
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7505
William Meldrum, England, akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

7506
Wilhelm Dahlbom, bokskog, olja på duk, signerad och daterad 1921
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

7507
Karl Axel Pehrson, blommor, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7508
Karl Axel Pehrson, insekter, litografi, signerad
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK

7509
Karl Axel Pehrson, blomster, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7510
Emil Hellbom, S:t Eriksgränd, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

7555
Mario Massanyi, "Capri", akvarell på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

7556
Mario Massanyi, komposition, olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

7557
Mario Massanyi, komposition II, olja på duk, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering600 SEK

7558
Mario Massanyi, komposition III, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

7559
Mario Massanyi, tillskriven, naken modell, akvarell, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

7560
Lasse Sandberg, "Caracas", litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

7570
Vladimir Galatsky, hamnen, gouache, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering800 SEK

7571
Peter Dahl, ur Fredmans Epistlar, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7578
Marion Belin, figurscen, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Bolandsgatan 15G