2 februari Auktion

Inkludera avslutade föremål
6d 14h
Myntverkets årsset, 10st, 1987-1996
7459
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Myntverkets årsset, 10st, 1997-2006
7460
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
Myntverkets årsset, 15st
7461
Myntverkets årsset, 15st
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
Mynt, 141st, Silver, 10 öre, Sverige
7462
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 14h
Mynt, 141st, Silver, 25 öre, Sverige
7463
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 14h
Mynt, 69st, Silver, 1 kronor, Sverige
7464
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 500 SEK
6d 14h
Soppslev, Adolf Zethelius, år 1820, Stockholm, Silver
7465
Aktuellt bud325 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
6d 14h
Teskedar, 12st, silver, 164g, "Rosenholm"
7466
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
6d 14h
Hänge, Guld 18k, 5.2g, diamanter och granater
7467
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 14h
Jan Gossaert, efter, Madonna och Jesusbarnet, olja på duk
7468
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 14h
Nils Kölare, komposition, litografi, signerad
7469
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
Albin Amelin, stilleben, litografi, signerad
7470
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
Bengt Hedberg, (1868-1953), "Visingsö", olja på pannå, signerad och daterad 1912
7471
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
Abel Gerbaud, (1888-1954), hamn i Frankrike, olja på papper, signerad
7475
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Bengt Nordenberg, figurscen på innergård, blyerts på papper, signerad
7479
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Tysk skola, genremålning, olja på pannå, 18/1900-tal
7503
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, 1940-tal
7504
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
William Meldrum, England, akvarell, signerad
7505
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Wilhelm Dahlbom, bokskog, olja på duk, signerad och daterad 1921
7506
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
Karl Axel Pehrson, blommor, litografi, signerad
7507
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Karl Axel Pehrson, insekter, litografi, signerad
7508
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Karl Axel Pehrson, blomster, litografi, signerad
7509
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Emil Hellbom, S:t Eriksgränd, olja på pannå, signerad
7510
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
Mario Massanyi, "Capri", akvarell på papper, signerad
7555
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
Mario Massanyi, komposition, olja på duk, signerad
7556
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
Mario Massanyi, komposition II, olja på duk, signerad
7557
Aktuellt bud275 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
Mario Massanyi, komposition III, olja på pannå, signerad
7558
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
Mario Massanyi, tillskriven, naken modell, akvarell, osignerad
7559
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 15h
Lasse Sandberg, "Caracas", litografi, signerad
7560
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
Vladimir Galatsky, hamnen, gouache, signerad
7570
Aktuellt bud275 SEK
Värdering800 SEK
6d 15h
Peter Dahl, ur Fredmans Epistlar, litografi, signerad
7571
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
7578
Marion Belin, figurscen, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
Modellbilar, 2 st, Citroen, plåt och plast
6051
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se