576
Takfotogenlampa, Nyrenässans, dekor med ekorrar, bronserad, glas, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK

240
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, "Festivo", Iittala
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK

230
Appliquer, rokokostil, 1900-tal
Slutpris325 SEK
Värdering300 SEK

223
Ljusstakar & kandelabrar, 5 delar, 1950-tal
Slutpris475 SEK
Värdering1 000 SEK

Bolandsgatan 15G