7402
Göran Wärff, champagneglas, 5 st, "Rustika", Pukeberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7403
Bertil Vallien, vas, konstglas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7404
Dekorationsägg, 2 st, varav 1 st keramik, Paradisverkstan, Öland, samt fat i metall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7408
Rödvinsglas, 4 st, "Line", Anna Ehrner, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7412
Nackstöd, Kina, porslin, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7416
Glasservis, "Queen", Pukeberg, 10 delar, 1920/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7417
Wilhelm Kåge, 2 delar "Argenta", stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud225 SEK
Värdering800 SEK
7418
Kandelabrar, 1 par, mässing, 1900-talets senare del
Aktuellt bud225 SEK
Värdering400 SEK
7419
Sybord, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7422
Stol, "Odenslunda", ur IKEA:s 1700-tals-serie, 1990-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7423
Golvvaser, stor modell, 2 st, terracotta, troligtvis Nordafrika
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7424
Golvvas, terracotta, stor modell, troligtvis Nordafrika
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7425
Fotpall, "Lamino", Yngve Ekström, Swedese
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 500 SEK
7443
Ring, Guld 18k 1.6g, diamanter och smaragder
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
7445
Ring, Guld 18k 3,4g, 9st diamanter
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
7452
Herrarmbandsur, Omega Genève, Guld 14k, Ø34.5mm
Aktuellt bud3 300 SEK
Värdering8 000 SEK

Bolandsgatan 15G