Kategorier

6d 14h
7462
Mynt, 141st, Silver, 10 öre, Sverige
Aktuellt bud225 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 14h
7463
Mynt, 141st, Silver, 25 öre, Sverige
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 14h
7464
Mynt, 69st, Silver, 1 kronor, Sverige
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 500 SEK
6d 14h
7465
Soppslev, Adolf Zethelius, år 1820, Stockholm, Silver
Aktuellt bud325 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
6d 14h
7466
Teskedar, 12st, silver, 164g, "Rosenholm"
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
6d 14h
7467
Hänge, Guld 18k, 5.2g, diamanter och granater
Aktuellt bud1 050 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 14h
7468
Jan Gossaert, efter, Madonna och Jesusbarnet, olja på duk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 14h
7469
Nils Kölare, komposition, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
7470
Albin Amelin, stilleben, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
7471
Bengt Hedberg, (1868-1953), "Visingsö", olja på pannå, signerad och daterad 1912
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
7475
Abel Gerbaud, (1888-1954), hamn i Frankrike, olja på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7479
Bengt Nordenberg, figurscen på innergård, blyerts på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7503
Tysk skola, genremålning, olja på pannå, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7504
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7505
William Meldrum, England, akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7506
Wilhelm Dahlbom, bokskog, olja på duk, signerad och daterad 1921
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
7507
Karl Axel Pehrson, blommor, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7508
Karl Axel Pehrson, insekter, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7509
Karl Axel Pehrson, blomster, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7510
Emil Hellbom, S:t Eriksgränd, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
7555
Mario Massanyi, "Capri", akvarell på papper, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
7556
Mario Massanyi, komposition, olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
7557
Mario Massanyi, komposition II, olja på duk, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
7558
Mario Massanyi, komposition III, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
7559
Mario Massanyi, tillskriven, naken modell, akvarell, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 15h
7560
Lasse Sandberg, "Caracas", litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
7570
Vladimir Galatsky, hamnen, gouache, signerad
Aktuellt bud275 SEK
Värdering800 SEK
6d 15h
7571
Peter Dahl, ur Fredmans Epistlar, litografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
7578
Marion Belin, figurscen, litografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
6051
Modellbilar, 2 st, Citroen, plåt och plast
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 12h
6890
Kaffeservis, Silver, 1150g, CG. Hallberg
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering16 000 - 17 000 SEK
12d 12h
6891
Ljusstakar, 1 par, Silver, CG. Hallberg
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 500 - 3 500 SEK
12d 13h
6892
Punschmuggar, 12st, Silver, 401g
Aktuellt bud4 500 SEK
Värdering6 000 SEK
12d 13h
6893
Punschmuggar, 7st, Silver, 371g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK
12d 13h
6894
Vas, Eric Råström, Silver, 328g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
12d 13h
6895
Skål, Silver, 155g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
12d 13h
6896
Fat och skål, 2+1 delar, silver, 128g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 13h
6897
Skål, Sterling silver, 150g, CG. Hallberg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
12d 13h
6898
Skål, Sterling silver, 98g, Gustaf Jansson
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
12d 13h
6899
Pokaler, 2st, silver, 145g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 13h
6900
Sigillstamp, Silver, 26g
Aktuellt bud425 SEK
Värdering400 SEK
12d 13h
6901
Silverföremål, 4 delar, 116g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
12d 13h
6902
Dosa med lock, Silver, 74g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
12d 13h
6903
Sked, Silver, England
Startbud200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
12d 13h
6904
Gräddkanna, Silver, Enlgand
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 13h
6905
Saltkar, Silver med glasinsats
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 13h
6906
Tesil med stativ, silver, 57g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 13h
6907
Silverföremål, 3 delar, England, 100g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se