11 januari Auktion

Avslutad
Uppläggningsbesstick och sked, 3 delar, silver, 123g
6663
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
5558
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Armband, Guld 18k, 11.0g, X-Länk
6660
Slutpris9 250 SEK
Värdering10 000 SEK
Avslutad
Trädgårdsbord, matbord, "Lorient", Jotex, samtida
5588
Slutpris350 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Borste med silverhandtag, LL&C, Göteborg 1876
6026
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Ring, Guld 18k, 2.8g, diamanter och safirer
5985
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ring, Guld 18k, 1.0g
5987
Ring, Guld 18k, 1.0g
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Fåtölj, Bröderna Andersson, teak och läder, 1960-tal
3945
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Pin, hårarbete, Guld 18k, Stockholm, 1800-talets första hälft
6693
Slutpris475 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Pin, Delvis 14k guld, 18/1900-tal
6694
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, porträtt av herre, olja på duk, 1800-tal
4732
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Pärlarmband, Frans Wilhelmsson 1768-1810, Stockholm år 1801, guld 18k
6695
Slutpris850 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Fickursnyckel, Guld 18k med sten, Lorentz Schröder, år 1827, 4.8g
6697
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Sigvard Bernadotte, Buljongkoppar, "Marianne Royal Blue", Christineholm
4255
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Ytterfoder och traktörpanna, Skultuna och Nils Johan
6371
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Skålfat, Japan, porslin, sen tillverkning
6380
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Vas, "Sgraffito", Josef Ekberg, Gustavsberg, daterad år 1926 samt figurin, Ursula Printz, Gustavsberg Studio
6389
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Minnestallrikar, 4 st, Rörstrand, tidigt 1900-tal
6417
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Gunnar Ander, 2 st kandelabrar, Ystad metall
6338
Slutpris375 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman-Vallien, 5 st glas, Kosta Boda
6446
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Soffbord, glas samt plexiglas, 2000-tal
6463
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Takkrona, rokokostil, 1900-talets mitt
6466
Slutpris375 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Bläckställ, Eneret Victoria, Danmark, vitmetall, 1900-talets början
6367
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Sidenbroderi, Kina, 1900-talets andra hälft
6344
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Malmgryta, 3 ben, 1800-tal
6486
Malmgryta, 3 ben, 1800-tal
Slutpris375 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
6346
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Lucka till vedugn, gjutjärn
6392
Lucka till vedugn, gjutjärn
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
6464
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Armbandsur, 3st, Seiko och Tissot
5934
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Royal Copenhagen, "Musselmalet", halvblond, assietter, 6 st
6396
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Skulptur, Agathon Leonard, brons, signerad, Frankrike
5389
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se