12 januari Auktion

5039
Bok "Våra äpplesorter", Anton Nilsson, Nordiska museet, Stockholm, 1987
Slutpris275 SEK
Värdering800 SEK

5112
Karmstol, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

5239
Vapensköldar, grafiska blad, 2 st, "Lord Dacre" och "Lord Abergavenny", Storbritannien,
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

5014
Ingegerd Silow, väggbonad, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

6085
Ljuskrona, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK

5349
Portfölj, The Bridge, läder
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

5415
Knivar, 5 st, varav 1 st G. Falk, Åsele
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

5395
Ursula Printz, skålfat, fajans, Gustavsberg Studio
Slutpris275 SEK
Värdering500 SEK

5552
Serveringsvagn, England, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK

3575
Väckarklocka, Rhythm, Japan, 1970-tal
Slutpris375 SEK
Värdering600 SEK

6406
Mixerbord, L200 Live mixing Console, Samson
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK

6049
Dansmask, Afrika, skuret trä
Slutpris375 SEK
Värdering500 SEK

6483
Gitarr, Levin
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

6480
Gitarr, Levin School
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

Bolandsgatan 15G