12 januari Auktion

Avslutad
Pärlhalsband, silverlås, pärlor i guld
6725
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Ytterfoder, 9 st, Upsala-Ekeby
6723
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Halssmycke, Karl Laine, Finland, silver
6726
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Silversmycken, 3 delar
6727
Silversmycken, 3 delar
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Medaljer och mynt, Silver, 130g
6728
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Georg Walter Rössner, porträtt av kvinna, olja på duk, signerad
6742
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Vitrinskåp, Gösta Westerberg, "K2", 2000-tal
6744
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Golvlampa, Cottex, marmor och gulmetall, 2000-tal
6746
Slutpris1 050 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Sten Eklund, komposition, etsning, signerad
6748
Slutpris375 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten, "Undantaget", vitrinskåp, med belysning
6745
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Robert Löfgren, porträtt av Herr Odelstierna, olja på duk, signerad
6743
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Eve Eriksson, kvinna, pastell på papper, signerad
6749
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Matta, figural, persisk, 310x205 cm
6753
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Helge Artelius, spring i benen, akvarell, signerad
6751
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Matta, nain, persisk, 328x200 cm
6752
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Owe Törnqvist, fotografi, med signatur, upplaga om 10/40
6754
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Avslutad
Eve Eriksson, pastell på papper, signerad
6750
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Taklampa, smide, glas
6756
Taklampa, smide, glas
Slutpris275 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Månskenslampa, 1800/1900-tal
6757
Månskenslampa, 1800/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Hurts på hjul, Joe Colombo, "Boby", Italien, 1900-talets andra hälft
6245
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Gucci, solglasögon
6762
Gucci, solglasögon
Slutpris375 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Skomakarlampa med lod, glas samt mässing
6758
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Saint Laurent, solglasögon
6764
Saint Laurent, solglasögon
Slutpris425 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Jimmy Choo, solglasögon "Fede"
6761
Slutpris275 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Solglasögon, Lash "Sian"
6766
Solglasögon, Lash "Sian"
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Celine, solglasögon
6767
Celine, solglasögon
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Solglasögon, Maui Jim Kawika
6768
Solglasögon, Maui Jim Kawika
Slutpris225 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Släde/pulka, Segebaden-Berg, med skakel, 1950-tal
5553
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
Klackring, Guld 18k, 3.4g
6780
Klackring, Guld 18k, 3.4g
Slutpris2 900 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Moscot, solglasögon "Lemtosh"
6765
Moscot, solglasögon "Lemtosh"
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Klackring, Guld 18k, 5.9g
6781
Klackring, Guld 18k, 5.9g
Slutpris4 900 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
Klackring, Guld 18k, 7.1g
6782
Klackring, Guld 18k, 7.1g
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Avslutad
Halskedja, Guld 18k, 4.7g
6783
Halskedja, Guld 18k, 4.7g
Slutpris3 900 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Savonettur, Guld 14k, Waltham, Ø37mm
6784
Slutpris8 250 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
Blombord, stringmodell, teak, 1960-tal
6789
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Bänk, ek, 1960-tal
6790
Bänk, ek, 1960-tal
Slutpris425 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Sidobord, stringmodell, teak, 1960-tal
6787
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Soffbord, mahogny, 1900-talets mitt
6793
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Sängbord, teak, 1960-tal
6792
Sängbord, teak, 1960-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, kromat stål och rotting, 1900-talets andra hälft
6795
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Sängbord, väggmodell, ett par, teak, 1960-tal
6796
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Matbord, teak, 1960-tal
6797
Matbord, teak, 1960-tal
Slutpris1 050 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Ryamatta, 1970-tal
6794
Ryamatta, 1970-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Golvlampa, 1900-talets mitt
6800
Golvlampa, 1900-talets mitt
Slutpris1 450 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Sideboard, teak, Ulferts, Tibro, 1960-tal
6798
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Werner Schou, taklampa och ett par fönsterlampor, Danmark, 1960-tal
6803
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Taklampa, Fritz Kurz eller Carl Fagerlund, Orrefors, 1940/50-tal
6804
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Taklampa, mässing och glas, 1970-tal
6806
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se